Drahé archivní hračky na prodej

Brouzdám různými internetovými obchody a eshopy a snažím se najít svým ratolestem hračky k Vánocům. Poslední dobou na mě všude vyskakují odkazy na různé ,,vintage“ neboli archivní hračky jako ručně vyráběné náramky z korálků, sady na výrobu deček, jaké dělaly naše babičky nebo staré zdobené nádobí pro panenky. Pochopila bych, kdyby někdo takové hračky nabízel za symbolickou cenu, ale sumy, na které někdy narazím jdou do závratných čísel.

  • Naposledy mě zaujal hnědo-červený čajový servis pro panenky.Odhaduji mu tak třicet, pětatřicet let. Celá sada byla složená ze čtyř hrnečků, tří podšálků – jeden se zjevně za ta léta rozbil, jedné čajové konvice s víčkem a malé cukřenky s drobnou hliníkovou lžičkou. K celé sadě majitelka nabízela také původní krabici s logem firmy, která celý set vyrobila. Krabice už však příliš nesloužila a vlivem špatného skladování se na ní zřejmě podepsal zub času. Ještě nějakou chvíli jsem brouzdala internetem a pak mě napadla spásná myšlenka.

Odklopila jsem padací dvířka na půdu, vytáhla žebřík a vrhla se prozkoumávat naše rodinné ,,poklady“. Kdybych našla něco opravdu starého, mohla bych si slušně přivydělat a nemusela bych počítat ceny a hledat nejlevnější varianty vánočních dárků. Po několika minutách sem narazila na krabice, které jsem hledala. Ležely úplně vzadu v rohu , tam, kde chodí jen myši a sedat prach. Nedočkavostí jsem rychle víka otevřela abych se ujistila obsahem a pak jsem krabice snesla z půdy dolů do domu.

Několik starých hraček, které v krabicích byly, jsem důkladně očistila, nafotila a vložila na Aukro s poměrně nízkou vyvolávací cenou. Nabídky se začaly hrnout téměř okamžitě a já se nestačila divit, kolik jsou lidé opravdu ochotní zaplatit, za staré, mnohdy nefunkční a ošuntělé hračky. S několika nabídkami jsem byla nadmíru spokojená a tak už jsem si mnula ruce. Jak to tak vypadá, letos by konečně mohly být Vánoce bez stresu a počítání každé koruny.