Hračky pro děti nejbohatších lidí světa

Když máte peněz na rozdávání, nešetříte ani na hračkách pro vaše ratolesti. Naopak snažíte se pro ně pořídit ty nejluxusnější a zřejmě i nejdražší hračky. Potomky hvězd si často hrají s panáčky z drahých kovů či panenkami ozdobenými drahokamy. Podíváme se na hračky pro děti nejbohatších rodičů světa, jež stály hodně peněz.

* Houpací koník ze zlata za víc jak milion dolarů. První na seznamu směšně drahých hraček je houpací kůň vyrobený z čistého zlata. Kdo si v dětství nepřál malého dřevěného koníka? Japonský klenotník Ginza Tanaka se rozhodl splnit sen malému japonskému princi a vyrobil pro něj houpacího koně ze 24 karátového zlata. Zlatý houpací koník váží solidních 26 kg. Je zajímavé, že Jay-Z a Beyoncé koupili podobnou verzi zlaté hračky od stejné japonské společnosti pro svého potomka Blue Ivy a zaplatili něco kolem 600 tisíc amerických dolarů.

* Rubikova kostka za 1,5 milionu USD. Na počest všech milovníků Rubikovy kostky a jejích barevných hran byla zhotovena tato luxusní verze populárního hlavolamu. Nebudete se stačit divit, když se dozvíte, že verze Rubikovy kostky pro bohaté vás vyjde na 1,5 milionu amerických dolarů. Proč je kostka tak drahá? Každá strana mistrovské kostky obsahuje 185 karátů královských drahokamů, jako jsou ametysty, smaragdy a rubíny. Navíc tato hračka je vyrobena z 18 karátového zlata a každá strana má 185 karátů výše zmíněných drahokamů. Místo obyčejných nálepek je zlatá Rubikova kostka ozdobená drahokamy. Tato luxusní hračka byla stvořena v roce 1995 společností Diamond Cutters International. Na rozdíl od mnoha jiných hraček za směšně velké peníze, mistrovská kostka je plně funkční.

* Medvídek Steiff od Louis Vuitton za 2 miliony dolarů. Z pravé kožešiny, skutečného zlata, safírů a diamantů je vyroben medvídek Steiff od značky Louis Vuitton. S cenou přesahující 2 miliony dolarů je jednou z nejdražších hraček světa vůbec. Medvídek Steiff je oblečen v cestovní plášť Louis Vuitton, rty má vyšité zlatou nití a místo očí má 2 diamanty. Tento konkrétní medvídek byl vydražen na aukci v roce 2000 v Monaku a jeho novým vlastníkem se stal Jessie Kim z Koreje.