Luxusní dudlík pro Vaše dítě

Zase jsem jednou procházel obchodní dům u nás na Poříčí, když jsem byl nucen zastavit a vyslechnout si prezentaci firmy, která měla uprostřed obchodního centra stánek. Luxury pacifierFirma se jmenovala Luxury DuDu a nabízela kolemjdoucím – především maminkám s dětmi – luxusní dudlíky, vyrobené a přivezené až z Francie, centra evropské módy. Nejdřív jsem si chtěl začít klepat na čelo, ale neměl jsem stejně odpoledne co na práci a rozhodl jsem se zůstat. Alespoň budu mít zase nějakou tu historku k pivu a oslním s ní a nějakým tím vtipným komentářem kamarády a třeba i nějakou tu budoucí paní Novákovou.

Ale zpátky k prezentaci. Hosteska nás všechny usadila na několik židlí, které byly připravené před malým stupínkem, a rozdala nám letáčky, které ve zkratce shrnovaly celou následující prezentaci. Z ničeho nic na pódium vběhl mladý energicky vypadající muž v saku a v ruce držel malé dítě. Nevím, jestli měl vtipnější obleček on nebo chudák batole.

,,Dámy a pánové, vítejte na prezentaci naší firmy Luxury DuDu, firmy, která se prosadila na většině evropských trhů a nyní míří do České republiky. Naše firma má dlouholetou tradici a léta praxe ve vývoji a prodeji luxusních dudlíků, které oceníte nejen po funkční stránce, ale také po stránce vzhledové a designové. Zboží, které nabízíme, je vyrobeno ze stoprocentně nezávadného silikonu, určeného jak pro nějmenší batolata, tak pro děti staršího věku. Povšimněte si také důmyslného uchycení dudlíku na řetízek a sponu. Tento patent byl vytvořen speciálně pro naši firmu a žádný jiný dudlík se jím nepyšní. Hlavní výhodou je jednoduchá odjímatelnost. Pokud se zaměřujete spíše na vzhled a design dudlíku, máme pro Vás několik barevných provedení – růžovou řadu pro holčičku, modrou pro chlapečka a také sady v neutrálních barvách zlatá, stříbrná a bílá…“

Víc už jsem toho ale neslyšel, protože tohle bylo i na mě moc. Nenápadně jsem se zvedl ze židle a rychlým krokem zamířil k nejbližšímu východu ze supermarketu tak, aby mě hosteska nedohnala a znovu neusadila. Až já budu mít dítě, nechám ho radši ocucávat prsty.