Nejdražší auto na světě

Nebudu Vám tu sáhodlouze popisovat technické parametry, zrychlení a výkony nejdražšího auta na světě z jediného prostého důvodu. Neznám je. Auta mě nikdy moc nezajímala a já nikdy neměl potřebu tyto fakty zjišťovat. Změna ale přišla v den mých třicátých narozenin, kdy mi dědeček odkázal svého veterána. Poklad nad všechny poklady, auto, které je pro mě nyní nejdražším autem na světě bez ohledu na jeho stáří nebo najeté kilometry.

Všechno se to na svatbě seběhlo strašně rychle a já najednou v ruce držel klíčky od dědova zánovního bouráku, který na mě pomrkával světly a lákal mě svou zářivě červenou barvou. Zpočátku jsem nemohl věřit tomu, co vidím, ale postupně jsem se probíral z úžasu a uvědomoval si, že jsem tohle nádherné auto opravdu dostal.

Jaké je tedy pro mě nejdražší auto na světě? Bylo vyrobeno roku 1973 v Německu a do České republiky dopraveno s mnoha jemu podobnými auty. Protože se dědeček o auto vzorově staral, nenajdete na něm sebemenší známku poškození, rzi nebo jakékoli jiné vady. Zvenku je lakované rudě červenou barvou a interiér je celý ve světle béžové kůži. Po bocích a na kapotě má lesklé kovové pásky, které dědeček objednával a nechal dopravit až z Ameriky.

Pneumatiky jsou sladěny s barvou interiéru a jejich design perfektně dotváří jemné proužky po obvodu. Světlomety jsou zaskleny žlutými skly, takže auto si zachovává svůj jedinečný vzhled i v noci a v každé situaci. Přesuneme-li se do interiéru, první, co upoutá náš pohled, je na míru upravená palubní deska. V autě mimochodem není zabudované žádné rádio. Tenhle fakt mi dědeček vysvětlil tím, že při jízdě si člověk musí užívat auto samotné a nesmí se odpoutávat a rozptylovat hudbou. Nesmí, vlastně ani nechce, protože jízda v takovém bouráku je opravdový zážitek…

Myslím, že nejdražší auto na světě, je pro každého právě to jedno jeho, o které se stará a kterému věnuje péči.

Jak vypadají ty nejdražší a nejluxusnější auta na světě? Samozřejmě se většinou jedná o supersporty, které se nevyrábí sériově a jsou nabité těmi nejlepšími technologiemi. Jejich praktická stránka nebo denní cestování je však více problematické. I přesto je ale každé takové auto snad snem každého muže. Jen si to představte – ta chvíle, kdy za zvuku kvílení pneumatik dorazíte do společnosti. Rázem se stanete středem pozornosti každé ženy. Kde ale na takové auto vzít a nekrást? Jedná z možností je zkusit své štěstí na MummysGold.net – jejich jackpot totiž láme všechny hranice. Už teď čekáme na dalšího milionáře. Budete jím vy?