Nejdražší domeček pro panenky na světě

A je to venku. Internet právě oblétla žhavá novinka – v Americe byl vyroben nejdražší domeček pro panenky na světě. No, domeček. Přesnější název bude asi palác. Tuto ,,hračku“ představila americká firma úzce spolupracující se značkou Barbie. Tento domeček byl vyroben na zakázku pro potomka jedné z Hollywoodských celebrit a jeho rozměry jsou následující: výška – 1,5 metru, šířka – 2 metry, hloubka – 40 centimetrů.

Pojďme si tento domeček prohlédnout zblízka a zjistit, co z něj dělá ten nejdražší. Celý domeček je třípatrový a dá se k němu navíc dokoupit sada Garáž a sada Střešní bazén. Exteriér i interiér je stylizovaný do odstínů růžové s rafinovanými doplňky. V několika lustrech jsou zasazeny drobné diamanty a stěny všech obývacích místností jsou zdobeny drobnými zlatými ornamenty. Zlato použité na tyto stěny je osmnáctikarátové, ručně opracováné a dovezené z Evropy od holandských mistrů zlatníků.

Jednotlivé místnosti jsou propojeny klasickými schody, ze vstupní haly vede točité schodiště do vyšších pater a v levém křídle domečku najdeme i plně funkční výtah. Samotní hala je vyzdobená červeným kobercem s vyšitými růžovými a zlatými květy, ručně vyřezávaným mahagonovým nábytkem, zmenšeninami rodinných obrazů a několika květinami. Dominantou této místnosti je zrdcadlo ve zlatém rámu, na jehož okraji najdeme podpis řezbářského mistra. Další úchvatně vyzdobenou místností je pokoj pro hosty, který se nachází v pravém křídle domečku. Z tohoto pokoje může host vidět na zahradu a nebo se kochat dekoracemi v moderním stylu – lávová lampa, drobné neonové osvětlení, umělé akvárium s rybami.

Veškeré vybavení domečku bylo pořízeno na zakázku u italské designérské firmy a vytvořeno speciálně na přání zákazníka. Doprava všech komponent byla vysoce nákladnou záležitostí, protože všechny části domečku cestovaly soukromými letadly z několika různých míst po celé Itálii, z Holandska nebo Švýcarských kantonů. Po celém domečku se pak nacházejí rafinované odkazy na rodinu, místo bydliště jeho majitelů, fotografie nebo drobné vzkazy a odkazy rodičů potomkovi.