Nejdražší hračky na eBay

Předražených a nesmyslně drahých hraček (a nejen hraček) je na eBay takové množství, že psát o nich by nezabralo jednu stránku, ale nejmíň deset. Povím Vám tedy jen o jedné z nich – té momentálně nejdražší. Do vyhledávače jsem prostě zadala výraz TOYS a celou nabídku pak nechala seřadit podle ceny – od nejdražší po nejlevnější. three turtlesKdyž jsem uviděla, co je právě nejdražší hračkou na eBay, podivila jsem se. Jde o dárek japonského císaře, sošku tří želv, hrajících na bubny. Ano, opradvdu je tato ,,hračka“ momentálně nejdražší hračkou na eBay.

Skulptura byla vytvořena známým umělcem s pseudonymem Arnold TwelveTrees, který pochází a žije v New Yorku. Všechny želvy jsou vyrobené z dřeva Sakury, japonského stromu, který je symbolem japonské tradice a kultury. Doplňky pak zdobí drobné kožené prvky a jemné korálky. Příběh těchto želv začíná na konci druhé světové války, kdy byly jako hračka věnovány kapitánu Marshallu Stedmanovi z kanadských ozbrojených sil přímo japonským císařem. Marshall pak tři želvy věnoval svému synovi jako dárek, který mu z Japonska přivezl. Téměř padesát let byly želvy v opatrovnictví Marshallova syna, který o ně pečoval a po jsmrti se dostaly do aukční síně. Tam se k nim dostal jejich současný majitel a zakoupil je. Díky péči Marshallova syna se na želvách téměř nepodepsal zub času a stále vypadají luxusně.

Nyní jsou tyto želvy vystaveny v online aukčí síni eBay a částka, která je vyvolávací cenou, činí rovné dva milióny dolarů. Doba, kdy je ještě možné k této hračce přihodit, je nyní pět dní, tři hodiny a dvacet pět minut. Cena hračky odpovídá jejímu dlouhému příběhu a zejména faktu, že jde o naprostou raritu z paláce samotného japonského císaře. Hračku je možné odeslat do celého světa díky speciální službě Safety Trip. Ta se zabývá přepravou cenných materiálů a artefaktů již několik desítek let a zaručuje oběma stranám stoprocentní spolehlovost.