Nejdražší hračky pro dospělé

Milí čtenáři. Než se rozepíšu o mém dnešním tématu, ráda bych Vám sdělila, kolik strastí a úskalí mě při psaní tohoto článku potkalo. Když totiž chcete najít něco o hračkách pro dospělé, narazíte na milióny stránek s erotickým obsahem a o takových hračkách se tu bohužel rozepisovat nemůžu. Rozhodla jsem se tedy toto téma pojmout po svém.

Vezmeme-li v úvahu fakt, že dospělí, kteří si hrají, jsou nejčastěji ti, kteří si mají s kým hrát. Tedy rodiče, tetičky a strýčkové, kteří jsou obklopeni dětmi a s nimi i ,,hracím“ prostředím. Zaměřme se tedy na hry, které hrají dospělí nejčastěji s dětmi a na kolik takové hračky můžou přijít.

Pojďme se podívat rovnou na to nejdražší, co český trh nabízí a v čem spočívá tak vysoká cena této hry. Jde o starou známou strategii Carcassonne. CarcassonneV této hře je cílem každého hráče postavit co největší město, co nejdelší cestu, nebo shromáždit co nejvíce dobytka na svou louku. Hra funguje na principu náhody a to tak, že hráči postupně po řadě vybírají kartičky, které pak na základě daných pravidel přikládají k již vytvořenému hracímu plánu. Na hrací plán pak umisťují figurky, které jim zajistí příslušné bodové ohodnocení jejich pozemku či cesty. Základní verze hry vyjde asi na sedm set korun.

Hráč, který této hře ale propadne, nezkončí u základní verze. Hračkářský trh nabízí nespočet rozšíření, která je možné mezi sebou kombinovat a vzájemně je doplňovat. Mezi nejznámější rozšíření patří například Drak a Princezna, Ovce a Mosty, Sedláci, Věž nebo Kolo Osudu. Cena Carcassonne po zakoupení všech rozšíření vyšplhá velmi rychle řádově do tisíců korun. Nový majitel hry se tak sice může radovat z hodin a hodin hraní, ale nějakou dobu si nejspíš nezajde na oběd do restaurace nebo do kina.

Společnosti vyrábějící tyto hry často cílí přímo na dospělé o kterých ví, že budou za hry ochotni zaplatit mnohem víc peněz.