Nejdražší modely letadel

Jistě nikoho z nás nepřekvapí, že nejdražší modely letadel jsou právě ty, které imitují bitevní stroje z období druhé světové války. Na tato letadla se specializuje britská firma FlyHigh, která exportuje své modely do celého světa a sklízí s nimi úspěch na všech kontinentech. Prestiž si značka získala zejména díky dokonalé imitaci, skvělým technickým parametrům modelů a individuálním přístupem k zákazníkům a jejich požadavkům. Za tuto prestiž však člověk zaplatí vysokou cenou. Modely značky FlyHigh patří mezi nejdražší modely letadel a vrtulníků vůbec.

Při příležitosti oslavy padesáti let existence firmy na trhu byl vyroben unikátní model letadla pro sběratele. Jedná se o model letounu Hawker Tempest Mk.V. Barvy letadla firma doporučuje dle historických a dobových fotografií, je však možné nechat vyrobit model v libovolné barvě na přání. Samolepky je také možné vybrat a zvolit dle požadavků zákazníka. Letoun je vyroben v měřítku 1:72 a celkově se skládá ze čtyřiceti devíti dílů. Ve výjimečných případech lze také vyrobit model letadla ve speciálním rozměru, dle přání zákazníka. Délka modelu je čtrnáct centimetrů, rozpětí křídel pak sedmnáct centimetrů.

Jelikož firma FlyHigh nabízí jedny z nejdražších modelů letadel, kromě výběru barevného provedení letadla má zákazník také možnost vybrat balení, ve kterém si model odnese. Firma také nabízí možnost odeslání modelu na danou adresu a to pro případ obdarování třetí osoby. Každé balení pak kromě všech součástí obsahuje také několik ,,bonusů“. Osobní věnování je samozřejmostí a standardem firmy, dále mezi bonusy najdete stručnou historii letadla, zajímavosti o něm a jména nejúspěšnějších letců, kteří s tímto strojem létali.

Součástí balení je samozřejmě návod ve dvaceti jazycích, popisky všech součástí a jejich umístění a užitečné tipy a rady k samotnému sestavování modelu. Balení neobsahuje lepidlo a doplňkové barvy, které je možné ke každému modelu přikoupit.

Hawker Tempest Mk.V je prostě letadlo, které nesmí chybět v žádném zámožnějším sídle. Milovníkům letadel a jejich modelů můžeme firmu FlyHigh vřele doporučit.