Nejdražší vyrobený počítač na světě

Touto cedulkou nebo označením se může pyšnit hněd několik počítačů. Každý je určen pro jinou skupinu uživatelů, má svůj jedinečný design a rozdíly v cenách těchto produktů jsou tak nepatrné, že není možné mluvit o jednom jediném nejdražším počítači.

  • První počítač – notebook je určen pro vojáky a speciální jednotky, kteří potřebují nekompromisní a téměř nezničitelné přístroje. Takový je i tento počítač. Cena se pohybuje okolo šesti tisíc euro. Obrazovka počítače má třicet tři centimetrů (třináct palců), je dotyková a podsvětlená led diodami u kterých lze nastavit jas či barvu podsvícení. Počítač je vestavěn do téměř nezničitelného kufříku, který je odolný vůči pádu z metru osumdesát nebo písečné bouři. Teploty, do kterých se může počítat dostat se pohybují mezi sedumdesáti a mínus padesáti stupni celsia. Vzhledově vypadá celé zařízení spíše jako kufr na nářadí, ale to má právě své funkční opodstatnění.
  • Druhým počítačem, který jistě stojí za zmínku je Tulip for Bentley, luxusní stylová ,,kabelka“, kterou na trhu pořídíte za čtrnáct tisíc dvě stě euro a to i přes fakt, že funkčně počítač nepatří mezi špičku. Primárně je tento počítač určen pro majitele vozů Bentley. Vyrábí se v mnoha barevných provedeních a vždy v nabídce najdete barvu, která bude přesně odpovídat barvě Vašeho automobilu. Povrch počítače je pokryt kůží a chromovými prvky, které společně s logem Bentley dávají najevo, kdo je majitelem tohoto počítače.
  • Posledním počítačem, který zde zmíníme, je skvost dělaný přímo na zakázku. Zákazník má možnost nastavení technických parametrů a vybavení počítače, stejně tak jako možnost upravení vzhledu a barevných kombinací. Takovému luxusu odpovídá cena počítače – jeden milión dolarů. Materiál použitý na výrobu zahrnuje exotické dřeviny, slonovinu, zlaté plátky, platinu nebo nejlepší broušené diamanty. Obrazovka o úhlopříčce čtyřicet tři centimetrů je pak chráněna speciální fólií a celý počítač pak tvrdým pouzdrem z těch nejlepších materiálů. Ročně se takových počítačů vyrobí přibližně dvacet a jsou distribuovány po celém světě.