Úchvatné věci, které lze pořídit za peníze

Kdybych neměl co s pěnezi, dlouho bych se nerozhodoval, jak je utratit. Samozřejmě bych něco dal charitě, chudým lidem a na Afriku a za zbytek bych se rozjel objevovat svět a plnit si sny.

  • Už od mládí jsem měl seznam věcí, které jsem chtěl podniknout, zažít, vyzkoušet. Prvním byla návštěva Tanzánie a sjetí tamní kladkové dráhy, která je ve výšce několika desítek metrů a měří něco okolo čtvrt kilometru. Cena v přepočtu na koruny není vůbec vysoká a zážitek to musí být nezapomenutelný. Vznášet se nad korunami stromů, pozorovat krásnou nedotknutou přírodu a poslouchat zpět a cvrdlikání všech těch exotických ptáků okolo. Jediné, za co si člověk nejspíš trochu připlatí, je letenka a ubytování, ale když jsou peníze, je i všechno ostatní.
  • Druhým místem, které bych navštívil, kdybych měl peníze, je Japonsko. Oslovuje mě nejen svými tradicemi, ale především svou exotickou kulturou stolování a svými pokrmy. Vždycky jsem chtěl ochutnat chobotnice a nebezpečné ryby, které jsou připravovány s neuvěřitelnou přesností postupu. Živě se mi vybavuje atmosféra restaurace, kterou bych navštívil. Uvítali by mě dva muži u vstupu v typickém japonském oblečku a otevřeli mi dveře. Uvnitř by vše vonělo japonským kořením, hrála by tradiční japonská hudba a já bych byl usazen k nízkému stolečku na rýžový polštářek. Teprve po naservírování čaje a velice chutného předkrmu by přišla na řadu chobotnice. Celý večer by doplnilo klasické japonské divadlo, které bych si objednal.
  • Posledním lákadlem v mém seznamu, je co jiného, než Fabulous Las Vegas. Alespoň na jeden večer se stát opravdovým hráčem a připadat si jako centrum všeho dění, kolem kterého se vše točí. Dobré drinky, vždy usměvavé hostesky a spousta neonů blikajících kolem. Jedna velká párty.

Myslím totiž, že to nejlepší, co člověk může s penězi udělat, je užít je. Zaplatit si zážitky, navštívit místa a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky. Na věci napadá prach, rozbijí se nebo je ztratíte. Vzpomínky ale zůstanou napořád.